Letiště Kotvrdovice

Letiště Kotvrdovice
Aktuální počasí - Datum a čas:   19.8.2018 - 8:13
Vítr: 7 kt (4 m/s)    Nárazy: 10 kt (5 m/s)    Směr: 90°    T: 25°C
Základní data plochy SLZ Kotvrdovice:
Frekvence - 123,480 MHz, volací zn. KOTVRDOVICE RADIO
Poloha - 49°21´52´´N 016°47´14´´E Nadm. výška 556m / 1857ft
Dráha - 10/28, 600 x 45 m, tráva
AD: Okruh vždy severní (nad lesem mimo obce). Pozor 1,5 NE od plochy vysílač. Pojíždět po jižním okraji dráhy. Pozor na elektrický ohradník okolo RWY (výška 70cm). Při přistání na 28 pozor na turbulenci od lesa.
NOISE: Nelétat nad obcí Kotvrdovice! Min. výška letu nad CHKO Moravský kras 500m / 1670ft AGL.

Aeroweb.cz - Server pro piloty a zájemce o létání


Slet ULL a den otevřených dveří na letišti v Kotvrdovicích - sobota 18.srpna 2018

Zveme tímto všechny příznivce létání na tradiční slet ULL v Kotvrdovicích. Slet je spojen s dnem otevřených dveří na letišti v Kotvrdovicích. Začátek je v 10. hodin, přílety i odlety možné v průběhu celého dne. Občerstvení pro posádky letadel zajištěno. Vstup volný, parkování u letiště. Doprovodné akce: letečtí modeláři, historické automobily, vyhlidkové lety vrtulníkem.

Možnost  tankování na letišti  - Natural 95.
Radio Kotvrdovice 123,48,  dráha 10/28, okruhy N

info: 777658400

 

Navigační soutěž 13. května 2018

V neděli 13. května proběhlo na letišti v Kotvrdovicích 2. kolo navigačního Poháru Petra Tučka. Nádherné počasí přivítalo v Kotvrdovicích 24 posádek, některé už na „první rundu“ – tj. na ranní brífink v 7 hodin!


I přes velký počet posádek se soutěžilo pouze ve dvou kategoriích, a sice rekreační AL2 a sportovní AL2. V ostatních (rekreační AL1, sportovní AL1 a v nové kategorii nad 100 let kumulovaného věku) byly pouze 2 posádky.
Po odkladu z původní soboty, se neděle ukázala jako fajn den, protož sobotní předpověď - ranní mlhy, kouřmo, odpolední lokální přeháňky a bouřky, by neumožnily přílety i odlety vzdálenějších posádek. Meteorologům předpověď tentokrát vyšla a slunečná neděle vítala účastníky poháru klidným letem.
Krátce po sedmé proběhl ranním brífink a první posádky začaly připravovat své podklady k letu. V první várce odstartovalo 6 letounů. Započal tak maraton startů, hledání křižovatek, vesnic, kolejí, rybníků, fotek a znaků a v neposlední řadě honění posledních bodů při přistání do decku.


V Kotvrdovicích je už zvykem že je větrno, kupodivu tento rok se vítr ukázal celkem stálý, takže všechny starty byly z dráhy 28 a přistání na oblíbenou 10.
Za podobu tratě můžeme poděkovat Pepovi Mlíchovi, který se již potřetí ujal jejího sestavování. Letěli jsme trať, na které se relativně dobře udržovaly kurzy, i když asi 40km úsek, který máte letět rovně, není až tak jednoduchý, zvláště když má člověk hledat na zemi znaky a najednou zjistí, že málem zbořil vysílač :-). Využití nedostavěné „Hitlerovy dálnice“ v jediném oblouku na trati alespoň přespolním ukázalo další zajímavost v našem regionu.
Sluníčko se pěkně rozehřálo a pár minut po přistání poslední posádky z „první rundy“ proběl přesně v 10 hodin hlavní brífink. To už naše „malá“ stojánka praskala ve švech pod náporem 24 letounů všech možných kategorií a výrobců. Rozpaloval se gril s prvními klobáskami a steaky a samoobslužné malinové nealko také teklo proudem.
Stříhalo se, lepilo, plotovalo, počítalo a pokukovalo po těch, co již přistáli. Kolem druhé hodiny odpoledne, přistála poslední posádka, a jak bývá v Kotvrdovicích zvykem, do 20 minut se již vyhlašovaly výsledky. Vloudila se sice malá chybička v pořadí sportovců, ale ta byla obratem opravena. Přední místa v kategorii rekre dvojic byla hodně natěsno. Celkové bodové hodnocení posádek, které se umístily na prvních místech, svědčí o dobré a vyrovnané úrovni soutěžících. Za vítěznou posádkou Zeman-Prokop se s minimálním rozdílem bodů umístila posádka Šimík-Šimík a třetí Dorazil – Souček. Rozdíl 112 ti bodů dělil první a třetí místo.


Vždy se ale musí něco nepodařit. Nebyl sice pátek třináctého, ale neděle... Bill Gates nezklamal a na počítači, na kterém se zpracovávaly výsledky, se spustila jeho poslední velká aktualizace, která krásně umrtvila PC a muselo se přeinstalovat. Takže naše první velká omluva za pozdní zveřejnění výsledků na internetu. Další dvě věci, které se nám nepodařily a bohužel tentokráte naší vinou, byly špatně spočítané penalizace za časové a prostorové brány (místo 3% jsme počítali 2 body za každou sekundu), a také to, že jsme v rámci rychlého vyhlášení (některé posádky spěchaly domů) nedodrželi 30 min. limit zveřejnění výsledků před vyhlášením, ale pouze 15. Tak se podruhé omlouváme a slibujeme, že se z našich chyb napříště poučíme. :)
Co říci na závěr? Počasí vyšlo, všichni doletěli k nám, trefili zpátky z tratě, v pořádku odletěli domů. Žádné ulomené podvozky, polámané vrtule a podobné nepříjemnosti. Když pomineme poslední odstavec o administrativě, tak za tým kotvrdovického letiště vládne dobrý pocit a spokojenost. Doufáme, že se  všichni soutěžící vraceli domů s dobrým pocitem. Létáme pro radost a to i soutěže. Není tedy důležité, jestli posádka skončí první nebo poslední.
(PS: samozřejmě je :-) )

Zdeněk Moravec a Ondřej Barša

Pohár Petra Tučka 2018

 Soutěže se létají ve dvou kategoriích, sportovní (A) a rekreační (B). Kategorie B je určena pro začínající soutěžní piloty a sportovní kategorie je určena především pro reprezentanty nebo zkušené piloty.

Termíny soutěží v roce 2018

 

kolo letiště 2018 termíny Kola v rámci MČR
0 Navigační seminář HB 28.4.2018  
1 Havlíčkův Brod 29.4.2018 MČR
2 Kotvrdovice 12.5.2018  
3 Kraví Hora 26.5.2018 MČR
4 Letňany 9.6.2018 MČR
5 Soběslav 23.6.2018  
6 Hosín 7.7.2018  
7 Hradec Králové 21.7.2018 MČR
8 Hať u Hlučína 4.8.2018  
9 Cheb 1.9.2018  
10 Břeclav 15.9.2018 MČR

Utopenci 2018

V sobotu 3.2. proběhl již 17tý ročník soutěže o nejlepšího utopence na našem letišti.

Vzorků bylo požehnaně - celkem 22 připravených chutných talířů. Ochutnávalo se, hodnotilo, a celkem 40 ochutnávačů dospělo k těmto výsledkům:

1. místo - Ondra Barša se 40ti body

2. místo - Gusta Vrbacký se 39ti body

3. místo - Jan Váňa se 38mi body

utopenci 2018

Další "těsné" body jsou zde:  Kompletní výsledky

Soutěž o nejlepší slivovici

V sobotu 30. prosince proběhla na letovickém letišti tradiční předsilovestrovská soutěž o nejlepší slivovici.

26 soutěžních vzorků bylo výzvou pro tradičně dobře se umísťující team z našeho letiště.  Své vzorky přihlásili Ivoš, Lojza, Ota, a Zdenek, ostatní jen hodnotili. Všechny vzorky se umístili v první desítce a první dvě místa jsme obsadili v pořadí Zdenek a Ota. Tak se nám to zase povedlo!

Dík kamarádům z Letovic za hezkou soutěž a Zdenkovi Červinkovi za chutná kolena.

                                                                                                                          Zdenek

Alarm na letišti

Od neděle 22. října funguje na letišti zabezpečovací zařízení. Pokud přijdete na letiště a na věži bliká oranžový maják a nad vchodem svítí dvě červené LEDky,  tak je zakódováno a je potřeba letiště odblokovat. Jinak způsobíte poplach, případně i výjezd ostrahy na letiště!

Odblokování lze provést několika způsoby, nejjednodušší je asi použít čip, který máme na tankování benzinu, případně můžete dostat druhý.

Bližší info jsem poslal emailem a jak se sejdeme na letišti, uděláme školení k ovládání alarmu.

V případě poplachu mě zavolejte.

Letu zdar          Zdenek

LAA ČR Sobě - Jihlava 2017

Slet 2017

I přes nepřízeň počasí přišlo a přijelo po zemi pár lidí. Několik málo odvážlivců dokonce prokličkovalo mezi mraky a přistálo v Kotvrdovicích na dráze 28, zůčastnilo se 18 letadel. Všem díky za účast a za pomoc s organizací sletu. 

Nový systém TANKOVÁNÍ

V úterý 8.8. byl spuštěn nový systém tankování na našem letišti. To znamená, že bez čipu už si nenatankujete !!! 

Pokud nemáte svůj čip (nebo není čip v letadle které si půjčujete), obraťte se na Ondry Barše nebo Zdeňka Moravce.

Návštěva z Dánska

Ve středu 2. srpna k nám přiletěla kolem 11 hodiny návštěva z Dánska. Bylo to 24 letounů. Během své zastávky dotankovali a podívali se do jeskyní v Moravském krasu.

Uge 31

Pergola 2017

V sobotu jsme se  sešli na opravě pergoly. Kolem 8 hodiny přišli na letiště jak nahlášení, tak i nenahlášení pomocnící (ti měli smůlu že s nimi nebylo počítáno s obědem) a začali jsme pergolu demontovat. Po 2 hod. jsme poškozenou krytinu odstranili  a začali s pokládkou nové. Položili jsme nejprve dlouhé tabule a kolem 12,30  jsme si udělali přestávku na oběd. Vše vypadalo, že budeme brzy hotoví a po obědě jsme pokračovali. Rozdělili jsme se  na dvě party, jedna pokládala pravou a druhá levou stranu pergoly. Vše šlo dobře, řezačí krátili tabule na míru téměř bez reklamací ale čas běžel rychleji, než jsem předpokládali. Ještě že počastí vyšlo, nebyl vítr a postrašilo nás jen pár kapek, i když v okoli pěkně sprchlo. V 19,30 jsme s Tomášem a Arnoštem připevnili poslední tabuli a pergola byla hotová. Mezi tím zbytek teamu poklidil pracoviště a mohli jsme začít slavit. Únava všech byla značná ( téměř 12 hod a s cestou i víc) tak to bylo jak když do vrabců střelí. Někteří tam nechali i nářadí ( aku šroubovák, nabiječku) jak spěchali domů. Nevadí, oslavíme příště pod novou pergolou.

 

Děkuji všem za vydatnou pomoc.           Zdenek 

Oblet ČR 2017

Slet ULL Kunětice

AERO 2017 Friedrichshafen

Letištní bar - stav konta

Viz tabulka v sekci pro členy.

Výlety do Rakouska

Skvělá zpráva pro piloty ultralehkých letadel dorazila z Rakouska. Od středy 1. března 2017, smí do vzdušného prostoru této alpské země vstupovat ultralehké stroje, padáky a závěsné kluzáky podle nových podmínek. Akční radius těchto letadel a jejich pilotů se tím významně rozšiřuje. 

Povolení se týká ultralehkých letadel, které odpovídají UL třídě UL(A), UL (G) nebo UL (T) a jsou registrovány v těchto zemích: Spolková republika Německo, Chorvatsko, Slovenská republika, Slovinsko, Česká republika a Maďarsko. Kromě ultralehkých letadel se toto povolení vztahuje i na padáky (registrované v celkem 22 zemích včetně ČR) a padákové a závěsné kluzáky (z celkem 20 zemí). 

Oznámilo to Spolkové ministerstvo dopravy, inovací a technologií zákonným předpisem BGBI. II Nr. 49/2017 ze 14. února 2017. 

Na piloty a jejich UL registrované mimo Rakouskou republiku se vztahují v případě letu do Rakouska tyto minimální požadavky:  

 • imatrikulace na trupu o minimální velikosti 5 cm
 • štítek s výrobním číslem a imatrikulací
 • technický průkaz /osvědčení letové způsobilosti
 • letadlová kniha s dokladem o pravidelné údržbě
 • provozní a letová kniha se všemi předepsanými údaji (NCO)
 • doklad o poslední údržbě
 • hlukový certifikát s hodnotou menší jak 70 dBA ve vzletovém režimu
 • pilotní průkaz té země, kde je UL registrován
 • zdravotní průkaz
 • ELT nebo PLB
 • pojistka
 • registrace radiostanice a povolení k její obsluze
 • ostatní povinná výbava stroje podle rakouských zákonů 

Toto povolení k letům UL se nevztahuje

 • testovací a zkušební lety
 • lety experimentálních letadel
 • lety za úplatu

Toulky zimní Vysočinou

Slet ULL a den otevřených dveří na letišti v Kotvrdovicích - sobota 20.srpna 2016

Na slet nám včera přiletělo bezmála 50 letounů. Mohli jste vidět 3 vrtulníky Compress, dva vrtulníky Robinson Raven 44, vírník Calidus, Piper Cub, pár letadel, rogal a spoustu ultralightů. V letových ukázkách se mimo jiné předvedla skupina z Miroslavi nebo jeden z našich instruktorů při zachytávání transparentu. Dnešní počasí pro změnu přeje zpracovávání fotek. Fotky od Mirka Fleka jsou na našem webu. Dan nam poslal odkaz na fotky na http://danhar1.rajce.idnes.cz/Tri_sudy_20.08.2016

15. ročník utopenců neděle 14.února

V neděli proběhl již 15. ročník soutěže o nejlepší utopence. Do souže bylo přihlášeno 32 vzorků od 27 soutěžících. Svoji účastí nás podpořili kamarádi z Letovic a dalších okolních letišť. Umístit takový počet vzorků do klubovny při velké účasti porotců by byl trochu problém, který nám pomohlo vyřešit příznivé počasí. Soutěžní vzokry jsme dali na stoly pod pergolu. Asi po hodině ochutnávání a doplňování vzorků, o což se dobře staral Tomaš Dorazil, jsme ukončili bodování a s Michalem Ondráčkem jsme šli vyhodnocovat. Téměř stále mě Michal hlásil body pro vzorek č.1, až jsem si začal myslet, že je od autora vzorku podlacen a začal jsem lístky kontrolovat. Ale nebyl. 20 porotců (téměř polovina) mu přidělila body. Celkové pořadí a počet bodů je v přiložené tabulce. Loni jsem se soutěže nezúčastnil, a když jsem se při psaní tohoto článku podíval na loňskou fotku vítězů, tak se toho moc nezměnilo. Letos chybí Jirka Čech, kterého vystřídal Franta Jelínek. Tomáš Dorazil a paní Ševčíková (od Mirka Fleka) zůstavají stále na stupních vítězů. Suverénní vítězství paní Ševčíkové svědčí o velmi dobré kvalitě vzorků, i když podle mojí chuti byly lepší Tomášovy. My ostataní, co jsme zůstali v poli poražených máme celý rok na to, aby jsme připravili lepší a chutnější utopence a probojovali se na stupně vítězů. Všem Vám děkuji za účast v soutěži a za přípravu mnoha chutných vzorků.

Zdenek

Foto galerie

Vzorek č. Jméno Body
1 Flek 46
22 Dorazil Tomáš 24
31 Jelínek 18

Kompletní výsledky

Výlet na Slovensko

Pokaždé, když k nám přiletěli kamarádi z Miroslavi, povídali o výborných haluškách v Prievidzi, příjemném koupání v Malých Bielcích a pohodě na slovenských letištích. Rozhodli jsme se jejich zkazky ověřit a užít si na Slovensku rovnou celý prodloužený víkend. Jako základnu jsme vybrali Partizánske kvůli možnosti ubytování přímo na letišti a termálnímu koupališti hned vedle. Na výletě jsme se nakonec domluvili čtyři: Jarda Zeman, Jára Alexa, Pavel Urbánek a Klajnec.

Ze dvou zvažovaných možností (let ve čtyřech Cessnou nebo dvěma ultralajty), jsme nakonec zvolili druhou variantu, abychom si víc užili pilotování a vzájemného focení. Protože jsme nechtěli letět po „partizánsku“, museli jsme nejprve získat povolení Slovenského dopravního úřadu (CAA) jak pro letadla, tak pro členy posádek, kteří neměli PPL.

To bylo hned první příjemné překvapení. Po zaslání dokumentace letadla (techničák, pojištění, povolení radiostanice) a pilotních dokumentů (piloťák a medical) to netrvalo ani 30 minut a měli jsme v mailu povolení vstupu do vzdušného prostoru SR. Ovšem mimo řízené prostory, protože Pavel ještě neměl kvalifikaci ŘP zapsanou v piloťáku a Klajnec se mohl pochlubit jen certifikátem ICAO angličtiny, který nám byl k ničemu.

Jarda Zeman má PPL, takže případné vstupy do TMA a CTR budeme řešit letem ve skupině. Přes původní, velmi příznivou předpověď, nás bohužel počasí místo v pátek odpoledne pustilo přes Karpaty až o 24 hodin později. Na cestu jsme se vydali s Tecnamem OK-DTA (posádka Jardů) a Eurostarem OK FUR-19 (Pavel s Klajnecem). Cesta probíhala v klidu. Po vzletu z Kotvrdovic jsme se ohlásili na Brno radar, před Buchlovem přeladili na Kunovice info a krátce po opuštění TMA Kunovice nad Uherským Brodem jsme se rozloučili také s brňákem a přeladili na Bratislava info. Kurzovka nás dále vedla přes Starý Hrozenkov, ale hřebeny Karpat tam byly stále v mracích, tak jsme uhnuli na Lopenické sedlo. Dále už za krásného počasí s minimem oblačnosti přímo do Partizánskeho.

Přeletěli jsme krásnou 2000 m dlouhou dráhu v Trenčíně. Po přeladění na frekvenci „Malé Bielce prevádzka“ nás afisák nechal vyčkávat v prostoru Rybany kvůli probíhajícím výsadku. Pak už v pořadí Tecnam následovaný Eurostarem zařazení do druhé zatáčky pravého dráhy 25 a přistání na dráhu 25L. No, kdo tam poletíte, sedejte raději na 25P, není tak hrbatá. Zarolovali jsme před hangár aeroklubu, kde nás hned uvítal pán s výsadkářským baretem a v saku ověšeném metály a vzápětí za námi přišel velice ochotný pan Čech, který nás zavedl do ubytovny. Ubytovna luxus, pět patrových postelí s povlečením, to vše za 8 EUR za osobu a noc.

A protože jsme měli všichni hodně sucho v krku, vydali jsme spláchnout prach z cesty do krásného Aero baru. Šariš ani Urpín neměli, tak jsme se museli spokojit s Kozlem a Plzní… V baru bohužel nevařili, ale zkušená posádka z Třebíče, která je v Partizánskem jako doma, nám poradila hospodu na nedalekém fotbalovém hřišti. Příjemná číšnice Simonka nám nechala dovézt luxusní jídlo v krabičce (obrovský bravčový rezeň a údené koleno za 4 EUR) - ani na hřišti se navaří. Nebýt naplánované letecké činnosti v neděli, asi bychom se v tomto bohulibém podniku dost zasekli. Tak jsme po večeři spořádaně odešli na letiště a před spaním jsme se naložili do kádí s krásně teplou minerálkou.

Nedělní ráno bylo nádherné, „modro nebes“. Kolem našich letadel se popásal koník, všude rosa a bylo jasné, že nás čeká nádherný den. Po odmlžení kabin jsme vyrazili k vytouženým Tatrám. Přeletěli jsme Prievidzu, minuli Turčianské Teplice a s krásným panoramatem Malé Fatry vlevo a Velké Fatry po pravé ruce jsme se blížili k Martinu. Výška 5000 ft, vzduch nádherně rovný, Pavlík spokojeně bafá cigárko. Jen to bílé před námi, to je docela nepříjemné. Celé údolí směrem na Dolný Kubín a Oravu je zalité nízkou oblačností. No potěš, jestli to bude i v údolí Váhu pod Tatrami, máme po legraci. Podle hesla Eskymo Welzla: „Prondu, prondu. Neprondu, neprondu.“ jsme pokračovali podle plánu. Už u Turan se nám otevřel krásný pohled na Roháče a Vysoké Tatry v popředí s Chočem. A údolí Váhu jako vymetené. Nálada se zlepšila. Přes tradičně zakouřený Ružomberok jsme zamířili k letišti Jasná.

S letištěm v dohledu jsme se odhlásili z Bratislava Info. Řídící se zeptal „chalani aké je to tam s tou hmlou“. V poho, ďakujeme a naslyš! Pavel krásně kvikl koly na asfalt a za chvíli jsme byli v péči místních aviatiků. „Máte hlad? V Gotovanech je hospoda, tady máte auto, je to kousek“. Autem jsme s díky pohrdli, procházka inzerovaných 500 metrů v krásném dni není k zahození… Nakonec z toho bylo asi 1,5 km ale odměnou nám byla skvělá slepičí polévka. A hurá dál, pod Tatry, k vysněnému cíli naší cesty. Jardové v Tecnamu vedou skupinu. Nahlásili jsme se na Poprad veža po trase Východná-Kežmarok-Východná v 5500 ft. Následovaly nádherné pohledy do tatranských dolin, Štrbské pleso, Gerlachovský a Lomnický štít. Pohledy nádherné, s posádkou Tecnamu jsme se vzájemně fotili. Jen Pavel byl kvůli mému fotografickému zápalu nabručený. Obviňoval mě, že kvůli neustále otevřeným okénkům na jedné nebo druhé straně (fotit přes kabinu je zrádné, jak se za chvíli dozvíme), budu zodpovědný za jeho revma v rameni, zacpané dutiny, zablokovanou páteř a vůbec postupnou (a potupnou) mučivou smrt. Slovenští orli létali ve výšce 9000 ft, přímo kolem horských velikánů, ale na toto jsme si moc netroufali. A taky, musí nám něco zbýt na příště.

Výlet do TMA a CTR Poprad proběhl bez problému. Jen cestou zpět jsme poněkud znervózněli, když řídící letadlu vstupujícímu do CTR přes Východnou ve výšce 6000 ft hlásil „dva ultralajty v protisměru ve výšce 8000 ft“. „My stále udržujeme povolených 5500 ft a protisměrný provoz vyhledáváme“. Jak a kde jsme se minuli, nevíme, letadlo jsme neviděli. No a pak zase zpět. S krásnými pohledy na Liptovskou Maru, Jasnou dolinu, Chopok, Malino Brdo a do nejdelšího slovenského údolí, Lubochňanské doliny. Bohužel, vše proti slunci. Paliva ubývá, přistaneme v Prievidzi. Je to velké letiště, tam bude tankování bez problému. Letiště velké bylo, s hustým provozem letadel všeho druhu, i s výsadky. Provoz nikdo neřídil, informace o přiblížení žádné. Sedli jsme od jihu na dráhu 07 a rolovali přímo k čerpačce. Natural nemáme, 2 EUR přistávací poplatek, dovi. Na halušky nás úplně přešla chuť.

Nastalo trochu nervózní počítání zbylého paliva, letového času domů a dohadování, kde bychom u nás případně mohli dotankovat. Rozhodně jsme se nehodlali stát dalšími přispěvateli do oblíbené rubriky LAA „Jak nezodpovědným chlapcům došlo palivo“. Po vzletu z Prievidze jsme zavolali do Partizánskeho a naše milé letiště opět nezklamalo. „Ano hoši, natural máme, přileťte“. Slétli jsme se k čerpačce jako vosy na bombón, nalili po 20 litrech (cena cca 44 Kč/l) a po známé trase jsme upalovali zpět do Kotvrdek. Tentokrát přes Starý Hrozenkov, s pohledy na Žítkovou a vrch Lokov, kde byl dlouhá léta umístěn pasivní radar Tamara. Proti sluníčku a s kouřmem, ale to nám už dojem z krásného výletu nezkazilo. Jen ty dva nepříjemné okamžiky pod Tatrami, kdy jakoby se nám nějaký obr pověsil na křídlo a táhl nás dolů bez ohledu na kontra křidélka, se nevysvětlily. Na Pavlově fotce, na které prý viděl stíhačku (a ten úplav od ní by vše objasňoval), byla jen rozmajznutá mucha.
Miroslaváci měli pravdu, bylo to moc fajn. Tak dovi příště Slovensko!

Další fotky viz galerie.

© 2016 Letiště TŘI SUDY Kotvrdovice