Letiště Kotvrdovice

Letiště Kotvrdovice
Aktuální počasí - Datum a čas:   24.7.2017 - 14:43
Vítr: 8 kt (4 m/s)    Nárazy: 12 kt (6 m/s)    Směr: 49°    T: 20°C
Základní data plochy SLZ Kotvrdovice:
Frekvence - 123,475 MHz, volací zn. KOTVRDOVICE RADIO
Poloha - 49°21´52´´N 016°47´14´´E Nadm. výška 556m / 1857ft
Dráha - 10/28, 600 x 45 m, tráva
AD: Okruh vždy severní (nad lesem mimo obce). Pozor 1,5 NE od plochy vysílač. Pojíždět po jižním okraji dráhy. Pozor na elektrický ohradník okolo RWY (výška 70cm). Při přistání na 28 pozor na turbulenci od lesa.
NOISE: Nelétat nad obcí Kotvrdovice! Min. výška letu nad CHKO Moravský kras 500m / 1670ft AGL.

Aeroweb.cz - Server pro piloty a zájemce o létání


Vysavač

Kdyby měl někdo doma  funkční, ale nepotřebný vysavač, tak by se hodil na letiště. Požadovanou cenu uhradíme, nebo dle domluvy. 

Děkuji   Zdenek

Aktuality na letišti, pozvánka na brigádu

V pátek večer  se přihnala silná bouřka na letiště. Kromě silného deště přinesla i kroupy, průměru až 3 cm. Byli jsme schovani u baru pod pergolou, ale po chvíli začalo pršet i tam a v pergole se objevilo mnoho různě velkých děr a poškození (viz fotky). Musíme položit nový polykarbonát na střechu pergoly. Výměnu plánujeme na sobotu 21. července. Na práci je potřeba nejméně 7 lidí. Začátek brigády  kolem 8.hod. Dejte mě prosím vědět, kdo můžete přijít. S sebou si můžete vzít aku vrtačku a flexku s tenkým kotoučem na řezání tabulí polykarbonátu.

Přivalový děšť také prověřil naše trativody a zjistili jsme, že trativod u klubovky je nefunkční. Nezbyvá tedy,  než ho opravit, což se už se stalo a přikládáme pár fotek.

Zdenek

 

Slet ULL a den otevřených dveří na letišti v Kotvrdovicích - sobota 19.srpna 2017

Zveme tímto všechny příznivce létání na tradiční slet ULL v Kotvrdovicích. Slet je spojen s dnem otevřených dveří na letišti v Kotvrdovicích. Začátek je v 10. hodin, přílety i odlety možné v průběhu celého dne. Občerstvení pro posádky letadel zajištěno. Doprovodné akce: letečtí modeláři, historické automobily.

Možnost  tankování na letišti  - Natural 95.
Radio Kotvrdovice 123,475,  dráha 10/28, okruhy N

info: 777658400

 

Pozvánka na 6. slet „LAA ČR sobě“ - sobota 26. srpna 2017 na letišti v Jihlavě

Pozvánka na 6. slet „LAA ČR sobě“ a 8. slet Nebeských andělů - sobota 26. srpna 2017 na letišti v Jihlavě

​Vážení členové a příznivci Letecké amatérské asociace, dovolujeme si Vás opět pozvat již na 6. slet pilotů sportovních létajících zařízení, stavitelů letadel a příznivců ultralehkého i volného létání, který jsme pojmenovali „LAA ČR sobě - piloti pilotům“.

Zároveň také zveme na souběžně probíhající „Slet Nebeských andělů“ pořádaný společností Global Assistance, a.s., pro piloty pomáhající bezpečné silniční dopravě i bezpečnému létání.
Obě akce, slet „LAA ČR sobě“ i „Slet Nebeských andělů“, se konají v sobotu, 26. srpna 2017, od 10.00 hodin na letišti v Jihlavě.

Po dobu sletu se neplatí přistávací poplatky.

Slet „LAA ČR sobě“

je určen pro všechny členy Letecké amatérské asociace ČR, létající na všech druzích sportovních létajících zařízení, i pro všechny rekreační a sportovní letce, kteří patří k příznivcům našeho „létání pro radost“.
Minulého ročníku sletu se zúčastnilo více než 210 SLZ a více než 600 pilotů a pokud nám bude letos přát počasí, očekáváme podobnou účast.
Jak to na sletu vypadalo minulý rok si můžete připomenout zde.
 

Oblet ČR 2017

Slet ULL Kunětice

AERO 2017 Friedrichshafen

Letištní bar - stav konta

Viz tabulka v sekci pro členy.

Výlety do Rakouska

Skvělá zpráva pro piloty ultralehkých letadel dorazila z Rakouska. Od středy 1. března 2017, smí do vzdušného prostoru této alpské země vstupovat ultralehké stroje, padáky a závěsné kluzáky podle nových podmínek. Akční radius těchto letadel a jejich pilotů se tím významně rozšiřuje. 

Povolení se týká ultralehkých letadel, které odpovídají UL třídě UL(A), UL (G) nebo UL (T) a jsou registrovány v těchto zemích: Spolková republika Německo, Chorvatsko, Slovenská republika, Slovinsko, Česká republika a Maďarsko. Kromě ultralehkých letadel se toto povolení vztahuje i na padáky (registrované v celkem 22 zemích včetně ČR) a padákové a závěsné kluzáky (z celkem 20 zemí). 

Oznámilo to Spolkové ministerstvo dopravy, inovací a technologií zákonným předpisem BGBI. II Nr. 49/2017 ze 14. února 2017. 

Na piloty a jejich UL registrované mimo Rakouskou republiku se vztahují v případě letu do Rakouska tyto minimální požadavky:  

 • imatrikulace na trupu o minimální velikosti 5 cm
 • štítek s výrobním číslem a imatrikulací
 • technický průkaz /osvědčení letové způsobilosti
 • letadlová kniha s dokladem o pravidelné údržbě
 • provozní a letová kniha se všemi předepsanými údaji (NCO)
 • doklad o poslední údržbě
 • hlukový certifikát s hodnotou menší jak 70 dBA ve vzletovém režimu
 • pilotní průkaz té země, kde je UL registrován
 • zdravotní průkaz
 • ELT nebo PLB
 • pojistka
 • registrace radiostanice a povolení k její obsluze
 • ostatní povinná výbava stroje podle rakouských zákonů 

Toto povolení k letům UL se nevztahuje

 • testovací a zkušební lety
 • lety experimentálních letadel
 • lety za úplatu

Toulky zimní Vysočinou

Slet ULL a den otevřených dveří na letišti v Kotvrdovicích - sobota 20.srpna 2016

Na slet nám včera přiletělo bezmála 50 letounů. Mohli jste vidět 3 vrtulníky Compress, dva vrtulníky Robinson Raven 44, vírník Calidus, Piper Cub, pár letadel, rogal a spoustu ultralightů. V letových ukázkách se mimo jiné předvedla skupina z Miroslavi nebo jeden z našich instruktorů při zachytávání transparentu. Dnešní počasí pro změnu přeje zpracovávání fotek. Fotky od Mirka Fleka jsou na našem webu. Dan nam poslal odkaz na fotky na http://danhar1.rajce.idnes.cz/Tri_sudy_20.08.2016

15. ročník utopenců neděle 14.února

V neděli proběhl již 15. ročník soutěže o nejlepší utopence. Do souže bylo přihlášeno 32 vzorků od 27 soutěžících. Svoji účastí nás podpořili kamarádi z Letovic a dalších okolních letišť. Umístit takový počet vzorků do klubovny při velké účasti porotců by byl trochu problém, který nám pomohlo vyřešit příznivé počasí. Soutěžní vzokry jsme dali na stoly pod pergolu. Asi po hodině ochutnávání a doplňování vzorků, o což se dobře staral Tomaš Dorazil, jsme ukončili bodování a s Michalem Ondráčkem jsme šli vyhodnocovat. Téměř stále mě Michal hlásil body pro vzorek č.1, až jsem si začal myslet, že je od autora vzorku podlacen a začal jsem lístky kontrolovat. Ale nebyl. 20 porotců (téměř polovina) mu přidělila body. Celkové pořadí a počet bodů je v přiložené tabulce. Loni jsem se soutěže nezúčastnil, a když jsem se při psaní tohoto článku podíval na loňskou fotku vítězů, tak se toho moc nezměnilo. Letos chybí Jirka Čech, kterého vystřídal Franta Jelínek. Tomáš Dorazil a paní Ševčíková (od Mirka Fleka) zůstavají stále na stupních vítězů. Suverénní vítězství paní Ševčíkové svědčí o velmi dobré kvalitě vzorků, i když podle mojí chuti byly lepší Tomášovy. My ostataní, co jsme zůstali v poli poražených máme celý rok na to, aby jsme připravili lepší a chutnější utopence a probojovali se na stupně vítězů. Všem Vám děkuji za účast v soutěži a za přípravu mnoha chutných vzorků.

Zdenek

Foto galerie

Vzorek č. Jméno Body
1 Flek 46
22 Dorazil Tomáš 24
31 Jelínek 18

Kompletní výsledky

© 2016 Letiště TŘI SUDY Kotvrdovice